• " Uluyama Türk Japon Kültür Derneği "

İlk resmi aikido çalışmaları

İlk resmi aikido çalışmaları

İlk resmi aikido çalışmaları

  • 10 / 07 / 1996

19 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında düzenlenen Resim ve Kompozisyon Yarışması ile ilgili Bursa da bulunan bütün Lise ve Dengi okullara dernek üyelerimizce nokta bazında ziyaretler yapılmış, bu okullarda bulunan Resim ve Edebiyat öğretmenlerine 3 Mayıs 1996 tarihinde Tayyare Kültür Merkezinde yarışma koşulları ile ilgili aydınlatıcı brifing verilmiştir.

Resim ve Kompozisyon Yarışması ile ilgili Resim ve Kompozisyon dallarında Seçici Kurullar Bursa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Müdürlüğü ve Uludağ Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi'nin Katkılarıyla oluşturulmuştur.

Türkiyede ilk resmi aikido çalışmaları Uluyama Türk Japon Kültür Derneği önderliğinde, 1996 yılının sonunda ,Atatürk spor sarayında başlamıştır.. Devam eden yıl ise 1997 senesinde AltınCeylan spor tesislerinde devam etmiştir.

Bursa’da Aikidonun gelişmesinde büyük özveriler gösterip, hiçbir menfaat gözetmeksizin İstanbul’dan Bursa’ya her hafta gelen Ahmet Kösoğluna Bursa çok şey borçludur. Ahmet Kösoğlunun gelemediği haftalarda saatlerce yorulmadan bizlere aikido öğreten Eray yıldırım’ıda unutmamak gerekli…

Bizlerin bir araya gelmesini sağlayan değerli üstat Ueshiba’nın da sanırım rüyasıda bu olmalıydı. Sevgi, hoşgörü ve bir araya gelme sloganlarıyla….

Resim Galeri