• " Uluyama Türk Japon Kültür Derneği "

Japon Davulu Grubu ONDEKOZA

Japon Davulu Grubu ONDEKOZA

Japon Davulu Grubu ONDEKOZA

  • 24 / 07 / 2015

Japonya’nın Dünyaca Tanınmış Japon Davulu Grubu “ONDEKOZA” Eylül’de ilk defa Türkiye’de sahneye çıkıyor!

22 Haziran 2015 tarihinde Baltalimanı Japon Bahçesi’nde basın tanıtımı yapılan etkinlikte sahne alacak Dünyaca tanınmış Japon Davulu grubu “ONDEKOZA”’nın Türkiye’deki ilk turu, İstanbul, Bursa ve İzmir’de gerçekleştirilecek.“ONDEKOZA”, hareket dolu, olağanüstü performansı ile sizleri büyüleyecek.

Bu konser, Japonya ve Türkiye arasındaki dostluk ilişkilerinin temeli olarak bilinen Ertuğrul Fırkateyni Faciası’nın 125.yıldönümü etkinlikleri kapsamında yapılıyor

【 Konser tarihleri】
• 17 Eylül – Tayyare Kültür Merkezi, Bursa
• 18 Eylül – Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir
• 20 Eylül – Baltalimanı Japon Bahçesi, İstanbul
• 21 Eylül – Cemal Reşit Rey Konser Salonu, İstanbul

Konser ile ilgili detaylı bilgiler, daha sonra Japonya İstanbul Başkonsolusluğu Resimi Websitesinde açıklanacaktır.

İki ülkenin dostluk ilişkilerin simgesi olan Baltalimanı Japon Bahçesi’nde 22 Haziran 2015 tarihinde yapılan basın tanıtımında, kısa bir performans sergileyen grub ile bir de röportaj yapıldı.

ONDEKOZA hakkında bilgi: (resmi web sitesi / www.ondekoza.com)

ONDEKOZA davul grubu, 1969 yılında Japonya’nın Sado Adası’nda kurulmuş olup, başta Japonya olmak üzere Amerika, İtalya, İsviçre, Almanya, Rusya gibi pek çok ülkede aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir.

Başarılı pek çok performansa imza atan ONDEKOZA davul grubu 2009 ‘da “Japon İmparatoru’nun Tahta Çıkışının 20. Yılı Kutlama Töreni”nde de performans sergilemiştir.
2012’de ise “Dünya Turu – Büyük Doğu Japonya Depremi’ni Aşarak” adlı konserde, 2011 yılında meydana gelen Büyük Doğu Japonya Depremi sonrasında tüm dünyadan gelen yardımlara teşekkür etmek amacıyla, Birleşmiş Milletler New York Genel Merkezi başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde konserler düzenleyerek bir ay içerisinde dünya turunu tamamlamıştır.