• " Uluyama Türk Japon Kültür Derneği "

Japon Haftası Düzenledik

Japon Haftası Düzenledik

Japon Haftası Düzenledik

  • 15 / 07 / 1993

15-21 Kasım 1993 tarihlerinde TOMER Bursa Şubesi ile birlikte Japon Haftası düzenlenmiştir. Doğa konulu fotoğraf sergisi, Japonya hakkında yazıları kitaplar, Japonya tanıtım kasetleri, Japon kıyafetleri, Japonya izlenimleri ile ilgili söyleşiler, tekstil desenleri kataloglarının da yer aldığı serginin kapanış konuşması Japonya Büyükelçisi Sayın YOICHI YAMAGUCHI tarafından yapılmıştır. Büyükelçinin yaptığı "Japon ekonomik başarısının anahtarı" konulu konuşma kalabalık bir davetli tarafından dinlenmiştir.

21 Kasım 1993 tarihinde Japon Haftasının kapanış kokteyli öncesi başarılı kursiyerlerimize sertifika dagıtım töreni düzenlenmiştir. Ayrıca, TOMER Bursa Şubesi ve derneğimiz arasında işbirliği protokolü imzalanmıştır. Bu protokolde ortak etkinliklerin yanı sıra TOMER mensuplarıyla dernek üyelerimiz arasında dil kursları ücretlerinde % 50 indirim hakki sağlanmıştır. Yabancı dil öğrenmek isteyen üyelerimiz demek yönetim kuruluna bilgi vererek bu haktan istifade edebilirler.

Japon Haftası etkinlikleri içerisinde Ziraat Fakültesi Dekanı ve öğretim görevlilerinin organize ettiği bir konferans da fakülte öğrencilerine "Japonya'da öğrenim imkanları ve burslar" konusunda bilgi verildi. Bu tür etkinliklerimiz Uludağ Üniveristesinde devam edecektir.