• " Uluyama Türk Japon Kültür Derneği "

Pikniğe gittik

Pikniğe gittik

Pikniğe gittik

  • 10 / 07 / 2003

Havaların ısınmasıyla birlikte Uluyama Aikido Club üyeleri hep birlikte soluğu Uludağ eteklerindeki Kocayayla aldılar. Oldukça neşeli geçen piknikte özellikle ip çekme yarışması çok eğlenceliydi. Sessiz sinema yarışmasında ise ortaya çıkan ilginç anlatım yöntemleri tüm arkadaşları kahkahaya boğdu.

Geleneksel hale getirmek istediğimiz ve  her yıl baharın gelişini kutladığımız pikniklerin ikincisini DSİ Dobruca Tesislerinde gerçekleştirdik. Tüm Bursa Aikido ailesinin katıldığı piknik çok neşeli geçti. Her yıl olduğu gibi yine Nuri yuvarlanma tehlikesi atlattı. Geçen seneki piknikte de kuka oynarken bileğini burkup iki haftasını evde geçirmişti. Aşağıdaki ilk resimde Murat ile lades tutuşan Nuri, ikinci karede yuvarlanmadan 30 saniye önce çektirdiği fotoğrafta görülüyor.(İlk resimde bermuda pantolon giyen kişi Nuri' dir)

  Haziran ayında dönemi bitiren aikidocular , soluğu K.Kumla Uçansu şelalesinde aldılar. 1 buçuk saat kadar çetin bir tımanma ve yürüyüşle çıkılan şelalede serinleyen arkadaşlar , sezonun yorgunluğunu attılar. Bu arada aikido’da olduğu kadar becerikli olmayan Hakan hoca iple yukarıya çekildi. Bu arada dağcılık hususunda becerikli olan Mehmet ve İbrahim guruba liderlik yaptılar.