• " Uluyama Türk Japon Kültür Derneği "

Ukiyo-e Resim Sergisi ( 2003)

Ukiyo-e Resim Sergisi ( 2003)

Ukiyo-e Resim Sergisi ( 2003)

  • 04 / 07 / 2003

2003 Türk – Japon Yılı” etkinleri dahilinde  Japonya Başkonsolosluğu ile Uluyama Türk Japon Kültür Derneğinin ortaklaşa organize etmiş olduğu, dünyaca tanınmış sanatçı Hokusai’ ye  ait 36 parçadan oluşan bir resim sergisi düzenlenmiştir.

 

Yerel Gündem 21 Gençlik Evi sergi salonunda 4 -15 Haziran tarihleri arasında  gösterime sunulan sergi, 4 Haziran 2003 tarihinde  Japonya Başkonsolosu Sayın Akio WADA, Japonya Kültür Ateşesi Takeshi İSHİHARA, Bursa Vali Yardımcısı Sayın Bekir ERGÖK, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet GEDİK, Uluyama Türk Japon Kültür Derneği Yönetim Kurulu ve üyeleri ile Bursalı Hemşerilerimizin geniş katılımı ile açılmıştır. Açılış kokteylinden önce yapılan konuşmalarda Türk ve Japon Halkları arasındaki dostluk köprülerinin bu tip organizasyonlarla daha iyi pekiştirildiğine değinilerek bu tip çalışmalardan duyulan memnuniyet karşılıklı dile getirilmiştir. Kokteyl esnasında özellikle Dernek Üyeleri tarafından hazırlanan sushiler Bursalılar tarafından büyük bir keyifle tüketilmiştir. 

 

On iki gün süren sergi Bursa halkının özellikle de öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılanmıştır. Sergi için Bursa halkından olumlu eleştiriler alan derneğimiz bu tip organizasyonların yenilerini düzenlemek için cesaretlenmiştir. Bu ilgilerinden dolayı Öncelikle Bursa halkına, bizlere özelikle sergi salonu konusunda yardımcı olan BURFAŞ ve Yerel Gündem 21’ e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 

http://www.csse.monash.edu.au/~jwb/ukiyoe/hokusai.html

http://www.artelino.com/articles/hokusai.asp

http://www.andreas.com/hokusai.html

Resim Galeri