• " Uluyama Türk Japon Kültür Derneği "

Dernek Heyeti Japonyanın Tokai Şehirinde

Dernek Heyeti Japonyanın Tokai Şehirinde

Dernek Heyeti Japonyanın Tokai Şehirinde

  • 20 / OCAK / 2007

Tokai Uluslar arası dostluk derneği üyeleri giden heyetimizi çok sıcak bir yakınlık ile karşılamışlardır. Heyet ardından Oteline yerleşmiş ve ertesi gün temaslarına başlamıştır.

İlk Gün Çiçek Şenliği açılışına katıldık ve doyumsuz anlar yaşanmıştır. Çicek Şenliği gezimiz esnasında Japon çiçek sanatı güzellikleri ve Japon halkının sıcak yaklaşımı ile karşılaştık.

Harika çiçekler ve harika ikebana örnekleri ile çok güzel saatler yaşadık.

Ardından resmi temaslar başlamış Tokai Belediyesi ziyaret edilmiş, Resmi daireler gezilmiştir.

Belediyedeki sıcak karşılama sonrası Meclis gezilmiş Meclis başkanı, Belediye başkanı ve yardımcıları ile görüşülmüştür. Karşılıklı hediye alışverişinde bulunulmuştur. Ve kardeşlik konusunda el sıkışılmıştı

Tokaideki boş günümüzü ise Nagoya bölgesindeki Aqvaryumu ve Nagoya kalesi ziyareti ile dolu dolu doldurduk.

Tokai bölgesinde bulunan Sanayi Tesislerinden Çelik Fabrikası gezilmiş,ardından Toyota Müzesi gezilmiştir.Bu geziler esnasında Japon sanayisi hakkında faydalı bilgiler edinilmiştir.

Gezimizin en güzel anlarından biriside Japon yemekleri olmuştur.her öğlen ve her akşam farklı bir yerde farklı tatlar ile unutulmaz sohbetler olmuştur.

Derneğimiz ile Tokai uluslar arası dostluk derneği arasındaki sıkı ilişkiler güzel meyvesini vermiş ve iki belediye arasındaki Kardeşlik ilişkileri gelişmiştir.Bu ilişkilerdeki sıcak yaklaşımları nedeniyle Bayan Harue Watanabeye şükranlarımızı sunarız.

Akşam Resepsiyonları harika bir şekilde hazırlanmış, sıcak ve duygusal anlar yaşanmıştır. Muhteşem gösteriler ve konuşmalar yapılmıştır.Dostluk derneği gönüllülerinin elleri ile yaptıkları güzel yemekler ise hala damağımızda bir lezzet olarak kalmaktadır.

Heyet olarak Tokyoya gidilince Türk Büyükelçiliği'ne ziyarette bulunulmuştur.

Veda her zamanki gibi hüzünlü olmuştur. Kalbimizin bir kısmı Japonya'da kalmıştır. Unutulmaz anlar yaşadığımız Japonya gezimizi eminiz ömrümüz boyunca unutmıyacağız.

 

Dr.Sadi Sesli