• " Uluyama Türk Japon Kültür Derneği "

Pozitif Olun !

Pozitif Olun !

Pozitif Olun !

  • 07 / MAYIS / 2007

Pozitif Olun !

Günlerden bir gün kurbağaların yarışı varmış. Hedef, çok yüksek bir Kulenin tepesine çıkmakmış.Bir sürü kurbağa da arkadaşlarım seyretmek için toplanmışlar. Ve yarış başlamış. Gerçekte seyirciler arasında hiçbiri yarışmacıların kulenin tepesine çıkabileceğine inanmıyormuş.

Sadece şu sesler duyulabiliyormuş. "Zavallılar! Hiçbir zaman başaramayacaklar. "Yarışmaya başlayan kurbağalar kulenin tepesine ulaşamayınca teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar, îçlerinden sadece bir tanesi inatla ve yılmadan kuleye tırmanmaya çalışıyormuş.

Pozitif Olun ! Günlerden bir gün kurbağaların yarışı varmış. Hedef, çok yüksek bir Kulenin tepesine çıkmakmış.Bir sürü kurbağa da arkadaşlarım seyretmek için toplanmışlar. Ve yarış başlamış. Gerçekte seyirciler arasında hiçbiri yarışmacıların kulenin tepesine çıkabileceğine inanmıyormuş. Sadece şu sesler duyulabiliyormuş. "Zavallılar! Hiçbir zaman başaramayacaklar. "Yarışmaya başlayan kurbağalar kulenin tepesine ulaşamayınca teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar, îçlerinden sadece bir tanesi inatla ve yılmadan kuleye tırmanmaya çalışıyormuş. Seyirciler bağırıyorlarmış: " Zavallılar! Hiçbir zaman başaramayacaklar! "Sonunda bir tanesi hariç, diğer kurbağaların hepsinin ümitleri kırılmış ve bırakmışlar.

Ama kalan son kurbağa büyük bir gayret ile Mücadele ederek kulenin tepesine çıkmayı başarmış. Diğerleri hayret içimde bu işi nasıl başardığım öğrenmek istemişler. Bir kurbağa ona yaklaşmış ve sormuş bu işi nasıl başardın diye.

O anda farkına varmışlar ki... Kuleye çıkan kurbağa sağırmış!

OLUMSUZ DÜŞÜNEN INSANLARI DUYMAYIN! ONLAR KALBINIZDEN DAIMA ÜMITLERI ÇALARLAR DUYDUĞUN VE OKUDUĞUN KELIMELERIN GÜCÜNÜ DÜŞÜN BU SEBEBLE HER ZAMAN POZITIF OLMAYA ÇALIŞ!

Sonuç : RÜYALARINI GERÇEKLEŞTIREMEYECEĞIM SÖYLEYENLERE KARŞI HER ZAMAN SAĞIR OL