• " Uluyama Türk Japon Kültür Derneği "

Türk Japon Dostluğu

Türk Japon Dostluğu

Türk Japon Dostluğu

  • 08 / EYLÜL / 2011

Özel Final Okulları'nda gerçekleştirilen etkinlikte Türk-Japon dostluğu pekişti.

Final Okulları'nda Uluyama Türk-Japon Kültür Derneği'nin desteğiyle Türk - Japon dostluğunu pekiştirmek ve Japon kültürü hakkında bilgi edinmek amacıyla bir etkinlik gerçekleştirildi.

2010'un Japon yılı ilan edilmesi nedeniyle düzenlenen etkinlik, Final Okulları Genel Koordinatörü Tahsin Yıldırım'ın Hokaido Japon Türk Dostluk Derneği Başkanı Eiji Yamada ve Uluyama Türk-Japon Kültür Derneği Başkanı Hakan Kaplan'ı karşılamasıyla başladı. Yıldırım, konuşmasında 1890'da Ertuğrul gemisi faciasında 538 şehidimizin verilmesi ve sonrasında yaşananlarla başlayan Türk-Japon dostluğunun derinleşerek bugünlere kadar gelmesinden duyduğu mutluluğu paylaştı.

Tahsin Yıldırım'ın açılış konuşmasının ardından Eiji Yamada ve Hakan Kaplan Finalliler'le bir süre sohbet etti. Söyleşide öğrencilerin Japon kültürüne dair sorularını aksayan Türkçesi'yle yanıtlayan Yamada, büyük sempati topladı. Tarihten eğitime, günlük yaşamdan spora kadar pek çok konunun konuşulduğu söyleşinin ardından Hakan Uluyama ve ekibi, aikido hakkında bilgi vererek bir gösteri yaptı. Heyecanlı dakikaların yaşandığı gösterinin ardından Finallilere Japon mutfağının meşhur lezzeti suşi ikram

30 mart 2010 Bursa Hakimiyet

Resim Galeri